• Profil szkoły

ŁATWO – WEJŚĆ

MIŁO – BYĆ

PRZYJEMNIE WYJŚĆ MĄDRZEJSZYM

Szkoła Podstawowa w im. Jana Pawła II w Olszanach jest szkołą ośmioklasową, do której uczęszczają dzieci z 7 miejscowości: Olszany, Rokszyce, Zalesie, Brylińce, Cisowa, Krasice, Krzeczkowa. W szkole jest 8 oddziałów oraz oddział przedszkolny.Szkoła jest dobrze wyposażona w nowoczesną sale gimnastyczną oraz sale terapeutyczną. Nauka odbywa się w systemie jednozmianowym. Dzieci uczą się 2 języków obcych: j. angielskiego i j. niemieckiego.

Realizacji podstawy programowej sprzyja klimat szkoły, wykwalifikowana kadra pedagogiczna stosująca nowoczesne metody nauczania, wyposażenie szkoły: 8 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa z dostępem do Internetu, 2 szatnie, kuchnia, stołówka, świetlica i biblioteka. Obok szkoły znajduje się plac zabaw i boisko szkolne. Jesteśmy szkołą stwarzającą uczniom warunki do wszechstronnego rozwoju oraz przygotowującą do dalszego etapu kształcenia w miłej i życzliwej atmosferze dla każdego ucznia.  Jako społeczność szkolna:uczniowie, rodzice i nauczyciele stawiamy sobie wysokie wymagania i dążymy do ich realizacji  w duchu prawdy, dobra i piękna.

Naszym celem jest:

- przekazywanie rzetelnej wiedzy na temat otaczającego świata,

- rozwijanie uzdolnień i zainteresowań na zajęciach,

- kształtowanie postaw patriotycznych, ekologicznych,

-wychowanie młodego człowieka w duchu miłości i tolerancji dla drugiego człowieka.

Edukacja szkolna przebiega w dwóch etapach:

I etap edukacyjny – klasy I-III - edukacja wczesnoszkolna

II etap edukacyjny – klasy IV – VIII

Wykwalifikowana kadra szkoły współdziała na rzecz tworzenia zintegrowanego systemu wiedzy, umiejętności i postaw uczniów. Nauczyciele zapewniają wysoki poziom pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej oraz edukacji sportowej i artystycznej. Uczniowie szkoły chętnie biorą udział i odnoszą sukcesy w licznych konkursach, zawodach   i imprezach artystycznych. Nauczyciele naszej szkoły dobrze znają środowisko domowe uczniów. W trudnej sytuacji losowej lub materialnej uczeń może liczyć na pomoc szkoły.