• Rocznik 2017/2018

Do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Olszanach uczęszczają dzieci w przedziale wiekowym 5 - 6 lat. Nad prawidłowym rozwojem dzieci i zapewnieniem im właściwej opieki czuwają nauczyciele- wychowawcy: mgr Monika Trojniarz i mgr Elżbieta Baran. Doświadczona kadra dba na co dzień o to, aby najmłodsi uczniowie miło spędzali czas na zabawie i nauce w przyjaznej atmosferze.

Aktualności!

Pasowanie na przedszkolaka

„Pasowanie na młodszego i starszego przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań, aby stać się „prawdziwymi przedszkolakami’’ uśmiechały się do publiczności- po czym Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" i dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawcy.

Zaproszenia na "Pasowanie na Przedszkolaka''

Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole. Dzieci „przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 25.11.2017r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja słodkości.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

"Czuwa, czeka, a kiedy nadejdzie czas - ustawia żagle na wiatr.

Razem z nim, każdy okręt wypływa na pełnych żaglach”.

Dzień 12.10.2017r. był dla nas dniem wyjątkowym. Na twarzy Pani Dyrektor, pań nauczycielek, rodziców oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich zaproszonych gości, specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Dzieci zaśpiewały po dwie  piosenki pt. „ Znowu w przedszkolu’’ i „Idzie jesień poprzez świat’’ , recytowały wiersze oraz wykonały piękny taniec do utworu „Gangam Style’’. Podsumowując był to dzień pełny pięknych wrażeń, emocji i wyjątkowy.

Warsztaty fotografii przyrodniczej

Prace plastyczne

Wspólna kartka dla Szymka

Prezenty na Dzień Mamy i Dzień Taty

Zaproszenie na Dzień Mamy i Dzień Taty

Zabawy w piaskownicy

Zaproszenie na Zakończenie Roku Szkolnego

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przygotowaliśmy przybory kuchenne, a także umyliśmy nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy?

Nasza Sala

Nasze prace