• BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE

INFORMACJA DLA ROZICÓW
          nt. „ BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE”

Drodzy Rodzice!

W ostatnim czasie w mediach pojawiło się dużo informacji
          na temat niebezpiecznych zachowań z udziałem uczniów. Nasza szkoła robi wszystko by zapewnić wszystkim uczniom bezpieczeństwo w czasie pobytu
          w szkole jak i podczas wyjść grupowych.

Szkoła posiada PROCEDURY POSTĘPOWANIA W RÓŻNYCH SYTUACJACH KRYZYSOWYCH. Wszystkie procedury znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce - dla rodziców.

W każdej trudnej sytuacji uczniowie jak i rodzice mogą zwrócić się do pedagoga szkolnego, wychowawcy, nauczycieli oraz dyrektora  szkoły o pomoc.

Istnieją także instytucje, osoby z poza szkoły, które udzielają wsparcia
          i pomocy:

• Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka- 800 12 12 12
          • Infolinia dla młodzieży –  116 111
          • Infolinia dla rodziców – 800 100 100

Wszystkich rodziców prosimy o zapoznanie się z informacją na temat
          Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne
          w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów” na naszej stronie internetowej szkoły oraz procedurami nt. „ Bezpieczeństwa w szkole ”.

Zachęcamy również wszystkich rodzicow do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie Kuratorium Oświaty w Rezeszowie oraz MEN: